Zona e Studentit

Moduli "Introduction to Accounting"

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i Bankave", "Menaxhim i NVM" dhe Menaxhim i Hoteleri-Turizëm" më datë 16 Prill 2018  do të zhvillojnë modulin "Bazat e Kontabilitetit" (Introduction to Accounting)

Moduli "Global Supply Chain Management"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i NVM", më datë 16 Prill 2018 do të zhvillojnë modulin "Drejtim i Furinizimit të Zinxhirit Global" (Global Supply Chain Management).

Moduli "Risk Management"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave" më datë 17 Prill 2018 dhe do të zhvillojnë modulin "Menaxhim i Riskut" (Risk Management)

Provimet përsëritëse për studentët e vitit të dytë

Në tabelën e mëposhtme gjeni datat e provimeve përsëritëse për studentët e vitit të dytë semestri i parë, viti akademik 2017-2018.

Moduli

Lektori

Business Communication

G.Boca

Project Management

M.Zirek

Managerial Accounting

N.Hoda

Bank Marketing

M.Rawat

19.04.2018

SME/H-T  Marketing

V.Zhezha

19.04.2018

Business and Labor Law

H.Puschel

*Të gjitha provimet do të zhvillohen në orën 10:00 të datës së caktuar.

*Për përmirësim moduli duhet të paraqisni kërkesën pranë Sekretarisë së FASTIP të paktën 3 ditë para provimit.

Moduli "Bank Controlling"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave", rikthehen nga trajnimi profesional, më datë 03 Prill 2018 dhe do të zhvillojnë modulin "Kontroll Bankar" (Bank Controlling)

Moduli "International Economy"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i NVM", rikthehen nga trajnimi profesional më datë 03 Prill 2018, kur do të zhvillojnë modulin "Ekonomi Ndërkombëtare" (International Economy).

Moduli "Business and Labor Law"

Studentët e vitit të dytë të departamenteve "Menaxhim i Bankave";"Menaxhim i NVM" dhe "Menxhim i H-T" më datë 19 Mars 2018, do të zhvillojnë modulin "E drejtë tregtare dhe e punës" (Business and Labor Law)

Provimet përsëritëse për studentët e vitit të parë
Në tabelën e mëposhtme gjeni datat e provimeve përsëritëse për semestrin e parë të vitit akademik 2017-2018.

Moduli

Mathematics

O.Hysa

26.02.2018

*Të gjitha provimet do të zhvillohen në orën 10:00 të datës së caktuar.

*Për përmirësim moduli duhet të paraqisni kërkesën pranë Sekretarisë së FASTIP të paktën 3 ditë para provimit.

Moduli "Project Management"

Studentët e vitit të dytë të departamenteve "Menaxhim i Bankave";"Menaxhim i NVM" dhe "Menxhim i H-T"  ditën e hënë, datë 26 Shkurt 2018, do të zhvillojnë modulin "Drejtim Projekti" (Project Management)Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli deri të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe deri të premten e fundit përpara fillimit të modilit, pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Business Communication"

Studentët e vitit të dytë të departamenteve "Menaxhim i Bankave";"Menaxhim i NVM" dhe "Menxhim i H-T"  ditën e hënë, datë 12 Shkurt 2018, do të zhvillojnë modulin "Komunikim Ndërmarrjeje" (Business Communication)Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli deri të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe deri të premten e fundit përpara fillimit të modilit, pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindje