Zona e Studentit

Moduli "Statistics"

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i Bankave", "Menaxhim i NVM" dhe Menaxhim i Hoteleri-Turizëm" të hënën, datë 28 Maj 2018 do të zhvillojnë modulin "Statistikë" (Statistics).

Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli deri të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe deri të premten e fundit përpara fillimit të modilit, pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Strategic Management"

Studentët e vitit të tretë të departamenteve "Menaxhim i Bankave" dhe "Menaxhim i NVM" të hënën, datë 28 Maj 2018 do të zhvillojnë modulin "Menaxhim Strategjik" (Strategic Management).

Moduli "Bank Simulation"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave", të hënën e ardhshme, datë 14 Maj 2018 do të zhvillojnë modulin "Simulacioni Bankar" (Bank Simulation).

Moduli "Market Research and Competition"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i NVM", të hënën e ardhshme, datë 14 Maj 2018 do të zhvillojnë modulin "Analiza e Tregut dhe Konkurrencës" (Market Research and Competition).

Moduli "Plan BIznesi, Investim dhe Financim"

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i NVM" dhe Menaxhim i Hoteleri-Turizëm" më datë 7 Maj 2018 do të zhvillojnë modulin "Plan Biznesi, Investim dhe Financim" ("Business Planning, Investment and Financing") .

Moduli "Matematikë Financiare"

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i Bankave", më datë 7 Maj 2018  do të zhvillojnë modulin "Matematikë Financiare" (Financial Mathematics)

Moduli "Corporate Finance"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave", më datë 30 Prill 2018 do të zhvillojnë modulin "Financa e Korporatës" (Corporate Finance).

Moduli "Production and Quality Management"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i NVM", më datë 30 Prill 2018 do të zhvillojnë modulin "Drejtim i Prodhimit dhe Cilësisë" (Production and Quality Management).

Moduli "Introduction to Accounting"

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i Bankave", "Menaxhim i NVM" dhe Menaxhim i Hoteleri-Turizëm" më datë 16 Prill 2018  do të zhvillojnë modulin "Bazat e Kontabilitetit" (Introduction to Accounting)

Moduli "Global Supply Chain Management"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i NVM", më datë 16 Prill 2018 do të zhvillojnë modulin "Drejtim i Furinizimit të Zinxhirit Global" (Global Supply Chain Management).

Moduli "Risk Management"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave" më datë 17 Prill 2018 dhe do të zhvillojnë modulin "Menaxhim i Riskut" (Risk Management)

Provimet përsëritëse për studentët e vitit të dytë

Në tabelën e mëposhtme gjeni datat e provimeve përsëritëse për studentët e vitit të dytë semestri i parë, viti akademik 2017-2018.

Moduli

Lektori

Business Communication

G.Boca

Project Management

M.Zirek

Managerial Accounting

N.Hoda

Bank Marketing

M.Rawat

19.04.2018

SME/H-T  Marketing

V.Zhezha

19.04.2018

Business and Labor Law

H.Puschel

*Të gjitha provimet do të zhvillohen në orën 10:00 të datës së caktuar.

*Për përmirësim moduli duhet të paraqisni kërkesën pranë Sekretarisë së FASTIP të paktën 3 ditë para provimit.

Moduli "Bank Controlling"

Studentët e vitit të tretë të departamentit "Menaxhim i Bankave", rikthehen nga trajnimi profesional, më datë 03 Prill 2018 dhe do të zhvillojnë modulin "Kontroll Bankar" (Bank Controlling)