Zona e Studentit

Provimet përsëritëse për studentët e vitit të parë
Në tabelën e mëposhtme gjeni datat e provimeve përsëritëse për semestrin e parë të vitit akademik 2017-2018.

Moduli

Mathematics

O.Hysa

26.02.2018

*Të gjitha provimet do të zhvillohen në orën 10:00 të datës së caktuar.

*Për përmirësim moduli duhet të paraqisni kërkesën pranë Sekretarisë së FASTIP të paktën 3 ditë para provimit.

Moduli "Project Management"

Studentët e vitit të dytë të departamenteve "Menaxhim i Bankave";"Menaxhim i NVM" dhe "Menxhim i H-T"  ditën e hënë, datë 26 Shkurt 2018, do të zhvillojnë modulin "Drejtim Projekti" (Project Management)Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli deri të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe deri të premten e fundit përpara fillimit të modilit, pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Business Communication"

Studentët e vitit të dytë të departamenteve "Menaxhim i Bankave";"Menaxhim i NVM" dhe "Menxhim i H-T"  ditën e hënë, datë 12 Shkurt 2018, do të zhvillojnë modulin "Komunikim Ndërmarrjeje" (Business Communication)Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli deri të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe deri të premten e fundit përpara fillimit të modilit, pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Managerial Accounting"

Studentët e vitit të dytë të departamentit "Menaxhim i Bankave" ditën e hënë, datë 29 Janar 2018, do të zhvillojnë modulin "Kontabilitet Financiar" (Managerial Accounting)Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli të enjten e fundit përpara fillimit të modulit dhe pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli Marketing i NVM/Ht

Studentët e vitit të dytë të departamentit "Menaxhim i Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme" diten e hënë, datë 22 Janar 2018 do të zhvillojnë modulin "Marketing i NVM/H-T" (SME/ HT Marketing)

Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli brenda datës 18 Janar 2018 dhe pranë Degës Ekonomike, brenda datës 19 Janar 2018 të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Managerial Accounting"

Studentët e vitit të dytë të departamentit "Menaxhim i NVM-ve" rifillojnë teorinë pranë FASTIP me modulin "Kontabilitet Financiar" (Managerial Accounting). Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli dhe pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli "Bank Marketing"

Studentët e vitit të dytë të departamentit "Menaxhim i Bankave" rifillojnë teorinë pranë FASTIP me modulin "Bank Marketing". Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë Sekretarisë, Kërkesën për rindjekje moduli dhe pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

Moduli i datës 08 Janar 2018

Studentët e vitit të parë të departamenteve "Menaxhim i Bankave", Menaxhim i Hoteleri-Turizëm" dhe "Menaxhim i Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme" në datën 08 Janar 2018 do të zhvillojnë modulin "Mathematics". Të gjithë ata studentë që e kanë për rindjekje këtë modul të dorëzojnë pranë SekretarisëKërkesën për rindjekje moduli dhe pranë Degës Ekonomike të dorëzojnë Mandat pagesën për rindjekje moduli.

PROVIMET PËRSËRITËSE

Ju bëjmë me dije se provimet përsëritëse për semestrin e dytë të vitit akademik 2016-2017 dhe për semestrin e parë të akademik 2017-2018, për vitin e tretë të Departameneve Menaxhim i NVM-ve dhe Menaxhim i Bankave do të zhvillohen në datat e mëposhtme:

Moduli

Lektori